KURGUSAL DÜNYALARI EKRANA TAŞIYAN 7 UYARLAMA DİZİ

Sevdiğimiz bir romanı televizyon ekranında görmek artık bizleri şaşırtmıyor. Son olarak, Aldous Huxley'nin ünlü romanı Cesur Yeni Dünya da televizyona uyarlandı ve 15 Temmuz günü Sky One adlı kanalda prömiyer yapacak. Televizyon yapımcıları, daha uzun bir süre edebiyattan ilham almayı sürdüreceğe benziyor. Peki, son yıllarda hangi romanları televizyon ekranında izleme fırsatı bulmuştuk? Gelin, beraber hatırlayalım. 

Game of Thrones - Taht Oyunları Serisi

Bir televizyon fenomeni haline gelen Game of Thrones G.R.R. Martin'in Taht Oyunları Serisi'nden uyarlanmıştı. 

Sharp Objects - Keskin Şeyler

Başrollerini Amy Adams, Eliza Scanlen ve Patricia Clarkson'ın paylaştığı Sharp Objects, Kayıp Kız romanıyla da hatırlanan Gillian Flynn'ın Keskin Şeyler romanından uyarlandı. 

Big Little Lies - Küçük Ama Büyük Yalanlar 

Liana Moriarty imzalı Küçük Ama Büyük Yalanlar, başrollerinde Reese Witherspoon, Nicole Kidman ve Shailene Woodley'nin yer aldığı bir uyarlamayla ekranda yeniden hayat buldu. 

Little Fires Everywhere - Ufak Yangınlar

Birbirine hiç benzemeyen iki aile üzerinden ebeveynlik kavramına bakan Ufak Yangınlar'ın televizyon uyarlamasında  Reese Witherspoon'a bu kez Kerry Washington eşlik ediyor.

The Handmaid's Tale - Damızlık Kızın Öyküsü 

Ünlü Kanadalı yazar Margaret Atwood'un ünlü romanı Damızlık Kızın Öyküsü'nden uyarlanan The Handmaid's Tale de uluslararası bir fenomen haline geldi ve pek çok ödüle layık görüldü. 

Killing Eve - Kod Adı Villanelle

Başrollerinde Grey's Anatomy'de yıldızı parlayan Sandra Oh ve Jodie Comer'in yer aldığı Killing Eve alışılmışın dışında bir polisiye.

The Haunting of Hill House - Tepedeki Ev

Ünlü yazar Shirley Jackson'ın Tepedeki Ev romanından uyarlanan The Haunting of Hill House, Netflix tarafından beyazcama taşındı. 


Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın