17. TUDEM EDEBİYAT ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Bu yıl on yedincisi düzenlenen Tudem Edebiyat Ödülleri sahiplerini buldu. 2003 yılından bu yana Türkçe çocuk ve gençlik edebiyatına çağdaş ve özgün eserler kazandıran Tudem Edebiyat Ödülleri’nin bu yılki töreni, Covid-19 salgını nedeniyle düzenlenemedi.

Çocuk edebiyatı alanında resimli kitap dalında, yetişkin edebiyatı alanında ise roman dalında düzenlenen 17. Tudem Edebiyat Ödülleri’nde bu yıl Serap Deliorman ve Mehtap Temiz imzalı Düş Kurdu adlı kitap resimli kitap dalında birinci olurken, roman dalında Cem Aydoğan'ın Bay Erdal’ın Tehlikeli Alakaları romanı birinciliğe layık görüldü.

Resimli kitap dalında Evden Çıktığımda (Burcu Yılmaz) ikinciliğe, Gece Parlayan (Ahmet Uzun - Tuba Kumaş) ise üçüncülüğe layık görüldü. Roman dalında ise Canan Özdek imzalı Miras ikinci, Pınar Seyhun imzalı Tanrı Küçük Tahta Parçalarını Sevmezdi ise üçüncü oldu. 

Dereceye giren isimlere, İzmirli heykeltıraş Ozan Ünal‘ın tasarladığı heykelciklerin yanı sıra birincilere 10.000 TL, ikincilere 7.500 TL, üçüncülere 5.000 TL para ödülü verildi.

 


Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın