66. SAİT FAİK ABASIYANIK HİKÂYE ARMAĞANI ETHEM BARAN'IN

Darüşşafaka Cemiyeti ve İş Bankası Kültür Yayınları işbirliğiyle düzenlenen 66. Sait Faik Abasıyanık Hikâye Armağanı'nın bu yılki sahibi, Döngel Dünya adlı kitabıyla Ethem Baran oldu.

Doğan Hızlan başkanlığında Hilmi Yavuz, Nursel Duruel, Prof. Dr. Jale Parla, Metin Celâl, Prof. Dr. Murat Gülsoy ve Beşir Özmen'den oluşan Sait Faik Hikâye Armağanı Jürisi, ödülün “Sait Faik'in özellikle son yıllarında ağırlık verdiği 'doğa'nın şiirsel bir söylemle inşasına ilişkin biçemini, özgün bir dile getirişle yeniden ürettiği gerekçesiyle" Ethem Baran’a layık görüldüğünü belirtti.

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem, Sait Fait Abasıyanık'ın Darüşşafaka Cemiyeti'ne katkılarının altını çizerek, "1964'ten beri Darüşşafaka'da yetişen her çocuğun eğitiminde Sait Faik'in vasiyetinin katkısı var. Bunun için kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır. Büyük yazarımızı, sevgi, saygı ve minnetle anıyor, Sait Faik'i yüceltmek ve yaşatmak için elimizden ne gelirse yapmaya devam edeceğimize bir kez daha söz veriyoruz," ifadelerini kullandı.

Yarışmaya bu yıl 123 eser başvurmuştu.


Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın