27. İSTANBUL CAZ FESTİVALİ ERTELENDİ

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, 27 Haziran-14 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan 27. İstanbul Caz Festivali, küresel COVID-19 salgını sebebiyle, içinde bulunduğumuz olağanüstü koşullar da göz önüne alınarak, sene içinde ileri bir tarihe ertelendi. Festival için alınan biletler, konserlerin gerçekleştirileceği yeni tarihlerde geçerli olacak. İzleyicilerin, festival tarihlerinin değişmesi nedeniyle daha önce alınan biletleri iade ve değişim hakkı bulunacak.

Festival kapsamında bu yıl 18. kez düzenlenecek Genç Caz konserleri için başvuru tarihi ise 30 Haziran 2020 Salı gününe uzatıldı. Türkiye’de amatör veya yarı profesyonel olarak müzikle ilgilenen genç müzisyen ve topluluklara festival programında yer alabilecekleri bir platform oluşturan Genç Caz, caz ve benzeri müzik türlerine ilgi duyan genç müzisyenleri teşvik etmeyi ve profesyonel müzik dünyasına hazırlamayı amaçlıyor. Genç Caz’a katılmak isteyen müzisyenler ve topluluklar başvurularını genccaz.iksv.org adresinde yer alan online başvuru formunu doldurarak ve bu forma dosyaları içeren bağlantıyı ekleyerek yapabilirler.

1994 yılından bu yana her yıl Temmuz ayında düzenlenen, İstanbul’un uluslararası konser haritasında önemli bir yer edinmesini ve kentin başka bir gözle deneyimlenmesini sağlayan İstanbul Caz Festivali’nin yeni tarihleri ve programa dair ayrıntılar Temmuz ayında festivalin web sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden duyurulacak.


Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın