İTEF'TEN ÖDÜLLÜ SOSYAL MEDYA YARIŞMASI

İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali (İTEF) "Birlikteki Çeşitlilik: Tuna Dalgalarında Kültürlerarası Diyalog" kapsamında, okurları sosyal medya üzerinden katılacakları bir yarışmaya davet ediyor.

Proje kapsamında düzenlenen yarışmada, Tuna Nehri'nin geçtiği ülkelerden (Almanya, Avusturya, Slovakya, Macaristan, Hırvatistan, Sırbistan, Bulgaristan, Romanya, Moldova ve Ukrayna) okuduğunuz ve başkalarının da okumasını tavsiye edeceğiniz, oman,öykü ya da şiir türündeki kitabı sosyal medya hesabınız üzerinden 1 dakikalık video ya da fotoğraf halinde paylaşmanız ve sizde bıraktığı izleri anlatmanız isteniyor.

Katılımcıların paylaşımlarında, seçici kurulda yer alan Anıl Basılı (@anilba), Cem Erciyes (@cem_erciyes), Deniz Yüce Başarır (@denizyb), Ebrar Güldemler (@ebrarguldemler (ve Sena Nur Işık (@kitaplarvesozleri)'ın yanı sıra, Kültürlerarası Diyalog Programı (@kulturlerarasi_diyalog), Macar Kültür Merkezi (@macarkulturmerkezi), ITEF (@itef_istanbul)'ı da etiketlemesi ve #TunaDalgalarındaKültürlerarasıDiyalog #DümenimKitapRotamTuna etiketlerini kullanması gerekiyor.

Seçici kurul tarafından seçilecek olan ilk anlatıcıya 100 Euro para ödülü verilirken onu takiben seçilen 10 anlatıcıya da 10 farklı ülkenin edebiyatından oluşan onar kitaplık set hediye edilecek. 13 Mayıs Çarşamba saat 09:00’da sona erecek olan yarışmanın kazananı ise 16 Mayıs saat 16:00’da jürinin seçtiği 10 paylaşımla birlikte İTEF-İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali (@itef_istanbul) hesabından duyurulacak.


Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın