GERÇEK TECRÜBELERE DAYANAN KİŞİSEL GELİŞİM KİTAPLARI

Akıl bir sermaye ise tecrübe kârdır. Tecrübeler bizi değiştirir, geliştirir ve günün sonunda heybemizi dolu buluruz. Fakat her konuyu bizzat tecrübe edecek imkânı bulmamız elbette mümkün değil. Kitaplar işte bu noktada devreye girer: Romanlar bize kurgusal evrenlerde yeni tecrübeler yaşatırken kurgudışı kitaplarda başka insanların tecrübelerine ortak oluruz, bu kitaplar hayatın imbiğinden süzülmüş bir bilgiyi paylaşır bizlerle. Ajan Literer okurları için gerçek tecrübelere dayanan kişisel gelişim kitaplarından bir seçki hazırladık. İyi okumalar!

Büyük Sihir - Elizabeth Gilbert

Ye, Dua Et, Sev adlı anı kitabıyla adını dünyaya duyuran Elizabeth Gilbert, Büyük Sihir'de yaratıcılık ve üretmek üzerine tecrübelerini okurlarıyla paylaşıyor.

Satın almak için tıklayınız.

Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı - Mark Manson

Hayatının en bunalımlı döneminden, hepimizi zaman zaman zorlayan durumlar üzerine yeni düşüncelerle çıkan Mark Manson, bu tecrübeden yola çıkarak uluslararası bir çoksatara imza attı.

Satın almak için tıklayınız.

Checklist Manifesto - Atul Gawande

Bir tıp doktoru olan Atul Gawande, hastanede hastalarını hayatta tutmak için geliştirdiği yöntemi hayatın ta kendisine de uyguluyor ve okurlarını "checklist tekniği" ile tanıştırıyor.

Satın almak için tıklayınız.

Alışkanlıkların Gücü - Charles Duhigg

Alışkanlıklarımızın yeniden tanımlandığı şu günlerde yeni rutinler oluşturmak da önemli bir hale geldi. Bu konuda Charles Duhigg'in tecrübelerinden faydalanmak işinizi oldukça kolaylaştıracak.

Satın almak için tıklayınız.

Sade- Begüm Başoğlu - Ege Erim

Vaktimizi çoğunlukla eve geçirdiğimiz şu günlerde hem evinizi hem hayatınızı sadeleştirmeye ne derdiniz? Kendi hayatını sadeleştirme macerasını kaleme döken Begüm Başoğlu ve Ege Erim'in hikâyesi size ilham verecek.

Satın almak için tıklayınız.

İnsanın Anlam Arayışı - Viktor E. Frankl

Büyük zorluklarla nasıl başa çıkılır? Zor günlerde bizi ayakta tutan nedir? Psikiyatrist Viktor E. Frankl bu konuda hepimizden daha tecrübeli, fakat mesleğinden ziyade bir toplama kampından sağ çıkmış olması sebebiyle.

Satın almak için tıklayınız.

Hayat - Engin Geçtan

Bir kitap okumak hayatınızı değiştirebilir mi? Ünlü psikiyatrist ve yazar Engin Geçtan'ın müthiş bir üslupla kaleme aldığı Hayat, gerçekten de hayatınızı, hayata bakışınızı değiştirebilir.

Satın almak için tıklayınız.

Artık Biliyorum - Oprah Winfrey

Irka dayalı ayrımcılığın göbeğine doğan Oprah Winfrey, sadece Amerikan halkının sevgilisi olmakla kalmadı, bir medya imparatorluğu kurmayı da başardı. Winfrey'nin hayat hikâyesi size de ilham olacak.

Satın almak için tıklayınız.

Gandhi'den Yaşam Dersleri - Arun Gandhi

Arun Gandhi, on iki yaşında dedesi Mahatma Gandi'nin yanında yaşamaya başladı ve onun dünyayı değiştiren yolculuğuna tanıklık etti. Bu kitap, o yolculuğun meyvesi.

Satın almak için tıklayınız.

Minimalizm - Joshua Fields Millburn , Ryan Nicodemus

Hayatını değiştirme yolculuğunu yazıya döken bir diğer ikili de Joshua Fields Millburn ve Ryan Nicodemus. Onları, sadeleşme maceralarına tanıklık eden Netflix belgeseli Minimalizm'den de hatırlayabilirsiniz.

Satın almak için tıklayınız.

Basit Yaşam Sanatı - Shunmyo Masuno

Konu sade bir yaşam olunca, kimse Japonların eline su dökemez! Zira bu, onların kültürünün bir parçası. Zen yaşantısını Japon bir rahip olan Shunmyo Masuno'dan öğrenmeye ne dersiniz?

Satın almak için tıklayınız.

Öğretmenim Mori’yle Salı Buluşmaları - Mitch Albom

Öğretmenim Mori'yle Salı Buluşmaları, hayattaki öğretmenini bulmanın önemini hatırlatan bir hikâye sunuyor okurlarına.

Satın almak için tıklayınız.

Sensin Madam! - Pamela Druckerman

Eğer bir çocuğunuz varsa Bebeğinize Fransız Kalın adlı kitabı duymuş olabilirsiniz. Bebeğinize Fransız Kalın'da Fransızların bebek bakım anlayışını deneyimleyen Amerikalı bir anne olarak tanıdığımız Pamela Druckerman, bu kez Fransa'da 40'lı yaşlarını yaşayan bir kadın olarak çıkıyor karşımıza ve yaş almanın bir kadın üzerindeki etkilerini keyifli bir dille anlatıyor.

Satın almak için tıklayınız.

Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı - Stephen R. Covey

Stephen R. Covey, sadece çok çocuklu bir ailenin babası olarak değil, aynı zamanda başarılı bir eğitmen ve yazar. Tüm bunları bir arada yürütmeyi başarabilen biri olarak, zaman yönetimi konusunda da elbette söyleyecek birkaç sözü var. Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı, uluslararası bir çoksatar.

Satın almak için tıklayınız.


Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın