YILLAR MI, GÜNLER Mİ? ÜNLÜ KİTAPLAR NE SÜREDE YAZILDI?

İster binlerce sayfaya yayılmış olsun, isterse yüz sayfanın altında, elimize aldığımız her kitap aslında büyük bir emeğin ürünü. Bir kitabın uzunluğu ona harcanan zamanla doğru orantılı gibi görünse de durum her zaman böyle olmayabilir.  Peki o çok severek okuduğumuz romanlar ne kadar sürede yazılmıştır dersiniz? 

Çavdar Tarlasında Çocuklar - J.D. Salinger

Çavdar Tarlasında Çocuklar, yazıldığı günden bu yana çok okundu, çok sevildi. J.D. Salinger'ı büyük bir şöhrete kavuşturan Çavdar Tarlasında Çocuklar en az yazarın şöhreti kadar büyük bir emeğin ürünü. J.D. Salinger'ın Çavdar Tarlasında Çocuklar'ı tamamlaması tam 10 yılını aldı!

Satın almak için tıklayınız.

Yüzüklerin Efendisi - J. R. R. Tolkien

Hayali bir evren kurmak pek öyle yabana atılacak bir iş değil! J. R. R. Tolkien de kült üçlemesi Yüzüklerin Efendisi'ni tamamlayana dek yıllarını harcamıştı. Fantastik dünyaların temelini atan Yüzüklerin Efendisi serisini tamamlamak yazar J.R.R. Tolkien'in tam 16 yılını almıştı.

Satın almak için tıklayınız.

Bülbülü Öldürmek - Harper Lee

Bülbülü Öldürmek öyle bir romandı ki, hem yazarına büyük bir şöhretin kapılarını aralamış, hem de sanki şöhreti gölgelenmesin diye yazarı onun üstüne 55 yıl başka bir roman yazmamıştı. Bir arkadaşının kendisine hediye ettiği bir miktar para sayesinde çalıştığı işten ayrılabilen Harper Lee, Bülbülü Öldürmek'i 2,5 yılda yazmıştı.

Satın almak için tıklayınız.

Sefiller - Victor Hugo

Fransız edebiyatı dendi mi akla gelen ilk eserlerden olan Sefiller, müthiş anlatımının yanı sıra uzunluğuyla da meşhurdur! Viktor Hugo'nun ciltlere yayılan bu hikayeyi tamamlaması 12 yıl sürmüştür.

Satın almak için tıklayınız.

Döşeğimde Ölürken - William Faulkner

Bir başyapıt yaratmak her zaman sanıldığı kadar uzun sürmez! William Faulkner'ın ünlü eseri Döşeğimde Ölürken'i yazması sadece 6 hafta sürmüştü!

Satın almak için tıklayınız.

Dr. Jekyll ve Mr. Hyde - Robert Louis Stevenson

Eğer William Faulkner'ı hızlı bulduysanız bir de Robert Louis Stevenson'ı görün! Robert Louis Stevenson, bir bedende yaşayan iki ruhun hikâyesini anlatan Dr. Jekyll ve Mr. Hyde'ı sadece ve sadece 6 günde yazıp bitirmişti!

Satın almak için tıklayınız.

Taht Oyunları - George R. R. Martin

Tüm dünyanın da bildiği gibi, George R. R. Martin eline çabukluğuyla tanınan bir yazar değil. Taht Oyunları serisinden uyarlanan Game of Thrones'un finaliyle yarattığı hayal kırıklığından sonra, dizinin takipçileri serinin kitaplarını hepten merak eder oldu! Fakat son kitabı bekleyenlerdenseniz baştan uyaralım, George R. R. Martin'ın serinin ilk kitabı Taht Oyunları'nı yazması 5 yılını almıştı!

Satın almak için tıklayınız.


Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın