EMRE ORHUN VE HAKAN GÜNDAY İLE “KANA DİZ KANA” ŞARKÜTERİ’DE!

Hakan Günday'ın yazdığı, Emre Orhun'un resimlediği Kana Diz Kana adlı grafik romanla aynı adı taşıyan ve grafik romandan orijinal resimlerin sergileneceği Kana Diz Kana sergisi, 7 Şubat Cuma günü ziyarete açılıyor. Kana Diz Kana, Hakan Günday’ın kitap kapaklarına yaptığı sıradışı resimlerin yanı sıra, dünyada çok az sanatçının sürdürdüğü scratchboard (kazıma) tekniği ile yaptığı çizimleri, ekspresyonizmle sürrealizm arasında gidip gelen kurgusu ve karakterleriyle de tanınan sanatçı Emre Orhun’un Türkiye'deki ikinci kişisel sergisi.

Sanatçının siyah mürekkep kaplı beyaz zemini kazıyıp ışığı ve gölgeyi detaylandırarak yarattığı ve her karesi bir günde ancak tamamlanan çizgi roman sayfalarından oluşan 150’ye yakın resmi Türkiye’de ilk kez sergilenecek. Kana Diz Kana adlı sergi, Emre Orhun’un 2015 tarihli Fransızca romanı Medley'deki çizimlerden yola çıkarak, Hakan Günday’ın diyaloglarıyla Türkçede yeniden yaratılan aynı adlı adlı grafik romanın yayımlanışına da eşlik edecek.

Bu hafta Flaneur Comics etiketiyle çıkan ve sanatçının Hakan Günday ile birlikte, çizilmeye başlandığı 2008 yılından beri tasarladıkları ve bir doğaçlama deneyimine dayanan deneylerinin benzersiz bir sonucu olan Kana Diz Kana, yaralı bir adamın, yarasını satın almaya hevesli bir palyaçoyla karşılaşmasıyla başlayan olayları anlatıyor.

Sergi kapsamında 7 Şubat günü, saat 18:00-19:30 arasında, Emre Orhun ve Hakan Günday tarafından bir söyleşi ve imza günü de gerçekleştirilecek. Sergi 19 Mart'a kadar, Big Baboli Şarküteri'de görülebilir.


Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın