LATİFE TEKİN, BU KEZ ÇOCUKLAR İÇİN YAZDI

Usta yazar Latife Tekin, çocuklar için kaleme aldığı ilk romanı Altınçayır Vadisi'nin Çocukları ile okurun karşısına çıkıyor. Tekin, bu romanıyla küçük okurları çevre ve dostluk üzerine, destanlarla dolu yarı fantastik bir yolculuğa çıkarıyor.


"Karanlık suların bastığı yuvalarına dönüyordu karıncalar, telaşla. Sen diyordun ki, ‘Vakit geldi, soluğunu tut, peşlerine takılacağız, bizi geçmişe götürecekler.’ Sonra siste kaybolup gidiyordun birden. Şaka yaptığını düşünüp arkandan saymaya başlıyordum, 110, 120, 130… Ben saydıkça aydınlanıyordu ortalık, çıkıp gelmeni beklerken titremeye başlıyordum. Bilmediğim bir dünyadaydım. Uyandığımda, acıyla yanıyordu kalbim. Karıncalar seni geçmişe götürüp, beni geleceğe bırakmışlar."

Latife Tekin 11 yaş ve üzeri genç okurlar için kaleme aldığı romanında, doğayı ve insanı masalsı bir anlatımda buluşturuyor.  Altınçayır Vadisi'nin Çocukları'nda yazar menekşe boyalı evinde annesi, babası, büyükannesi ve kedisiyle yaşayan Asinaz'ın, vadinin çocuk grupları Hayalciler, Bilimciler, Kuşçular ve Altıncılar arasında şekillenen ve senelerdir kapalı duran altın madeninin yeniden açılmasıyla değişen hayatını konu ediniyor.

Satın almak için tıklayınız.


Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın