GEL BERABER OKUYALIM: ÇOCUKLARA OKUMAYI SEVDİRECEK KİTAPLAR

Çocuklar kitap okumayı severek doğmazlar, çünkü kitap nedir bilmezler. Çocukların kitapları ve okumayı sevebilmesi için öncelikle kitaplarla tanıştırılması gerekir. Henüz okuma yazma bilmiyor olabilirler ama bu bir engel değil, aksine, anne-babalar ve çocukların beraber vakit geçirmesi için bulunmaz bir fırsat. Çocuğunuzla beraber adım adım oluşturacağınız kütüphaneden bir kitap seçip bambaşka dünyalara adım atabilirsiniz. İşte onlardan birkaçı:

Hareketli Uzay Gemisi - Kolektif

Sayfaları hikaye kadar oyun da içeren Hareketli Uzay Gemisi bir miniğin ilk kitabı olmaya aday. Çocuklar bu kitabın sayfalarını tekrar tekrar keşfetmekten kendilerini alamayacak.

Satın almak için tıklayınız.

Aç Tırtıl - Eric Carle

1969 yılında ilk kez yayımlandığından beri pek çok ödül alan, tüm dünyada 62 dile çevrilen ve 46 milyondan fazla satan Aç Tırtıl'la tanışmanızın zamanı geldi. İnanın, onu çok seveceksiniz.

Satın almak için tıklayınız.

Teo'nun Kaka Kitabı - Yağmur Artukmaç , Pınar Çakır Aksu

Çocukların tuvaletle ilişki kurması sanıldığından zor ve zorlayıcı olabilir. Teo'nun Kaka Kitabı hem çocuklara yalnız olmadıklarını hissettiriyor hem de hayatlarının bu yeni döneminde yol gösteriyor.

Satın almak için tıklayınız.

İnek Möli Asla Unutmaz - Pınar Erbaş

İnek Möli, hiçbir şeyi unutmaz, unutkanlardan da hiç hoşlanmaz. Möli'nin hikâyesi çocuğunuz için de unutulmaz olacak.

Satın almak için tıklayınız.

Deniz'in Sıfır Atık Kitabı - Sima Özkan

Ne demişler? Ağaç yaşken eğilir! Çekirdekten yetişecek bir çevrecinin ilk kitaplarından biri atığı azaltmanın yollarını tatlı bir hikayeyle anlatan Deniz'in Sıfır Atık Kitabı olmalı.

Satın almak için tıklayınız.

Hayır! Burası Orman Değil! - Susanna Isern

Küvette suaygırı, mutfakta goril...Ödüllü İspanyol yazar Susanna Isern'den, minik okurları düşle gerçek arasında gezdiren sıcacık bir hikâye. Ev yaşamındaki sorumlulukları ve aile içi iletişimin önemini hatırlatan eğlenceli öyküyü, küçükler de büyükler de gülümseyerek okuyacak.

Satın almak için tıklayınız.

Mihaaauuuvv -  Blanca Lacasa

Bazen duygularınız bedeninize ya da dünyanın sizden beklediklerine uymaz. Bazen kendinizi, kendi türünüzden çok farklı hissedersiniz. Mihaaauuuvv tam da bu türden bir hikâye, bir köpeğin bedeninde doğmuş bu kediyle tanışmalısınız!

Satın almak için tıklayınız.

Hoş Geldim - Rayka Kumru

Çocukların sorduğu en popüler sorulardan biri de dünyaya nasıl geldikleridir. Bu da yetişkinler açısından cevaplaması en zor sorulardan. Seksolog Rayka Kumru tarafından kaleme alınan Hoş Geldim, nasıl doğduğunu sorgulayan çocukların merakını giderdiği gibi bu soruya nasıl yanıt vereceğini bilemeyen yetişkinlere de rehberlik ediyor.

Satın almak için tıklayınız.

İştah Açan Kitap - Merve Bilge Atalay

Hamburgerler, patates kızartmaları, sosisler, makarnalar, abur cuburlar… Bunları hangi çocuk sevmez ki? Peki ya zavallı vücuduna ne olacak? Bundan böyle sağlıklı beslenmeye karar veren Ali kolları sıvıyor. Şimdi gelsin mevsim sebzeleri, taze meyveler, birbirinden lezzetli
yemekler ve besleyici gıdalar! Bu kitap çocukların iştahını açacak!

Satın almak için tıklayınız.Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın