BÜYÜLÜ DÜNYALARA YOLCULUK

İçinde yaşadığımız dünyanın somut sınırlarını aşabilecek tek bir etmen var: Hayal gücü. Hayal gücünün yarattığı bir evrende her şey mümkündür: Mars'ta bir koloni kurabilir, bir yanardağın ağzından dünyanın merkezine inebilir ya da yelek giyen bir tavşanı takip ederken düştüğünüz çukurda çılgın bir şapkacıyla tanışabilirsiniz. Bazen bu hayal ürünü dünyaların gerçek olmasını öylesine istersiniz ki gözleriniz evinizin etrafında uçuşan, size o çok istediğiniz mektubu getirecek bir baykuş arar. Nihayetinde hayal gücü yüksek bir zihnin bu kitaplarla aralanan kapıdan geçmemesi, yoktan var edilmiş bambaşka dünyaların çekiciliğine kapılmaması mümkün değil. Kaçış edebiyatının en başarılı örneklerinden birkaçını bir araya getirdiğimiz bu listede, hem çocuk hem de yetişkin okurlara vaat ettiğimiz de tam olarak budur... İşte benzersiz dünyalara yolculuk garantili, her biri nefes kesici fantastik eserler!

Harry Potter Serisi - J.K. Rowling

Konu büyülü dünyalar olunca Harry Potter'dan bahsetmemek elbette olmaz. Bu genç büyücü dünyayı kalıcı bir biçimde değiştirdi ve hayranlarını birbirine sıkı sıkıya bağlı, büyük bir aile haline getirmeyi başardı.

Satın almak için tıklayınız.

Narnia Günlükleri Serisi - C.S: Lewis

Büyülü dünyaların en güzel örneklerinden biri Narnia. Polly ve Digory'nin peşinde çıkacağınız macera oldukça uzun soluklu ve nefes kesici olacak.

Satın almak için tıklayınız.

Oz Büyücüsü - L. Frank Baum

Bugünün çocukları Dorothy'yi pek tanımıyor olabilir. Kansas'ta bir çiftlikte yaşayan Dorothy bir kasırgaya kapılıp kendini bambaşka bir dünyada bulur. Sonra... Sonrası sayfalarda gizli!

Satın almak için tıklayınız.

Ölümsüz Nicholas Flamel'in Sırları Serisi - Michael Scott

Harry Potter serisini okumuş minikler Nicholas Flamel'in adını Harry Potter ve Felsefe Taşı 'ndan hatırlayacaktır. Ölümsüzlüğün sırrını keşfeden Nicholas Flamel'in sırları peşinde bir değil iki çocuk var, üstelik ikizler!

Satın almak için tıklayınız.

Nevermoor -Morrigan Crow'un Büyük Sınavı - Jessica Townsend

Bir çocuğun doğabileceği en şanssız günde, Zifiri Gece’de doğan Morrigan Crow berbat giden havalardan kalp krizlerine, çevresinde yaşanan tüm talihsiz olayların sebebi olarak görülüyor. Daha da beteri, o gece doğmuş tüm çocuklar gibi on birinci doğum gününde ölecek... Ya da ölecekti. Gece yarısına saniyeler kala, Jüpiter North adında tuhaf bir adam ortaya çıkıp kara dumandan tazıları atlatarak onu saklı şehir Nevermoor’a götürmeseydi!

Satın almak için tıklayınız.

Cadılar - Roald Dahl

Roald Dahl'ın cadıları çocukları pek sevmiyor, doğruya doğru.  İngiltere'deki tüm çocuklardan kurtulmak için korkunç bir plan yapan Cadıların Cadısı'nı da ancak bir çocuk durdurabilir!

Satın almak için tıklayınız.

Cadılar Okulu Serisi - Jill Murphy

Mildred Hubble, Bayan Cackle'ın Cadılar Okulu'nun en ama en beceriksiz cadısıdır. Yaptığı tüm sakarlıklara rağmen, durumu her seferinde idare etmeyi başarır. Ta ki öğretmenlerin yalakası Ethel'i amansız bir düşmana çevirene kadar…

Satın almak için tıklayınız.

Sakar Cadı Vini Serisi -  Korky Paul ve Laura Owen

Vini o alışık olduğumuz, güçlü cadılardan değil. Son derece sakar, bir o kadar şaşkın! Fakat bu onun mutlu olmasına, maceradan maceraya koşmasına engel değil!

Satın almak için tıklayınız.

Ejderha Efendileri Serisi - Tracey West

Büyülü dünyaların en gizemli, en karanlıkta kalmış ve en ürkütücü varlıklarından biri ejderhalar. Fakat Drake onlardan hiç mi hiç korkmuyor. Bir Ejderha Efendisi olma yolunda Drake'e eşlik etmeye ne dersiniz?

Satın almak için tıklayınız.


Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın