ÇOCUKLAR İÇİN SAYFALARDAN TAŞAN BİLİM

Bazı çocuklar kurgusal hikâyelerden hoşlanmaz. Onlar dünyanın ve evrenin gerçekleriyle ilgilidir. Geleceğin biliminsanlarıdır onlar. Bilimle alakalı her konu ilgi alanlarına girer. Geleceğin biliminsanları çok şanslılar, zira günümüzde çocuklar için kaleme alınmış harika bilim kitapları mevcut. Bu kitaplardan birkaçını sizin için inceledik.

Vücut Dedektifleri - Maggie Li

İnsan vücudunu keşfetme serüveninde vücut dedektiflerine eşlik edin! Bu kitap biyolojiye tutkun, insan vücuduna meraklı minikler için biçilmiş kaftan.

Satın almak için tıklayınız.

100 Bilimsel Deney - G. Andrews

100 Bilimsel Deney yerçekiminden sürtünmeye, elektrikten manyetizmaya dek pek çok konuyu kapsayan deneylerle sadece minikleri değil, çocuklarıyla iyi zaman geçirmek isteyen ebeveynleri de heyecanlandıracak.

Satın almak için tıklayınız.

Şaşırtıcı Hayvan Yavruları - Chris Packham

Eğer hayvanlara ilgi duyan bir miniğiniz varsa, onu şehir hayatında göremeyeceği hayvanlar ve onların yavrularıyla tanıştırmaya ne dersiniz?

Satın almak için tıklayınız.

Kolay Bilim - Neden? - Jo Conner

Miniklerin büyürken en çok sorduğu sorudur: Neden? Hatta zaman zaman anne babaları bıktırabilirler bile! Peki bu soruyu çocuğunuzla birlikte siz de sorarsanız ne olur? Kim bilir ne keşiflere imza atarsınız!

Satın almak için tıklayınız.

Dinozorların Zamanına Yolculuk - Anne Rooney

Dinozorlar her daim çocukların ilgisini çekmiştir. Binlerce yıl geçse de popülaritelerini asla yitirmiyorlar! Anne Rooney'in eğlenceli anlatım dili ve etkinlikleriyle yaratılmış bu kitap, çocuklarınızı dinozorların yaşadığı çağa götürüp bu ilginç canlıları tanımalarına yardım ediyor.

Satın almak için tıklayınız.

Yeni Başlayanlar İçin Periyodik Tablo -  Gill Arbuthnott

Küçük kimyagerler, iş başına! Kimya bir dilse periyodik tablo da onun alfabesidir. Bir dili konuşmak için önce alfabesini öğrenmeniz gerek. O halde, haydi başlayalım!

Satın almak için tıklayınız.

Açı Diyarının Büyük Şövalyesi -  Cindy Neuschwander

Geometri diyarında at süren bir şövalye mi? Kulağa harika geliyor! Geometri gibi soyut bir alanda çocukların tümüyle anlayabileceği bir hikâye sunuyor Açı Diyarının Büyük Şövalyesi.

Satın almak için tıklayınız.

Fil Ozof'un Bilim Günlüğü - Fatih Dikmen

O koca kulaklı, uzun hortumlu bir bilimhayvanı. O, Fil Ozof! Midemizin neden kendisini de sindirmediğinden bacağımızı çarptığımızda neden morardığına kadar birçok gizemli sorunun peşine düşen Fil Ozof, çocuklara bilimin ne kadar eğlenceli olduğunu ve etrafımızdaki her ayrıntının içinde saklı olan ilginç gerçekleri hatırlatıyor.

Satın almak için tıklayınız.

Star Wars Kodlama Projeleri - Kolektif

Günümüzün en popüler alanlarından biri de kodlama. Artık minikler çok erken yaşta bilgisayarla tanışıyor. Peki bu ilişki neden oyunlarla ya da bir şeyler izlemekle sınırlı kalsın? Neden bir mesleğe dönüşmesin? Bu kitap, Star Wars tutkusunu çocuklara kodlama becerisi kazandırmakla birleştiriyor.

Satın almak için tıklayınız.

Astronot Akademisi - Jennifer Farley

Uzayın derinliklerinde neler var? Bu sorunun cevabını henüz tam olarak veremiyoruz. Belki de bu sorunun cevabını geleceğin astronotu olan miniğiniz verebilir, kim bilir? Ne demişler? Ağaç yaşken eğilir!

Satın almak için tıklayınız.

İlk Kuantum Fiziği Kitabım - Salah Ferron

Kuantum fiziği bırakın çocukları, yetişkinlerin bile anlamakta zorlandığı bir konu. Fakat İlk Kuantum Fiziği Kitabım konuyu tüm miniklerin anlayabileceği kadar açık ve anlaşılır kılıyor.

Satın almak için tıklayınız.

Dahiler Sınıfı-Nikola Tesla - Daniele Aristarco

Olağanüstü bir hayal gücü, yaşadığı çağın çok ötesinde fikirler ve akılalmaz buluşlar…  Nikola Tesla hayatlarımızı değiştirdi, hem de kendisi oldukça zor bir hayat yaşarken. Onun hayatı geleceğin biliminsanlarına da ilham verecek.

Satın almak için tıklayınız.

İşte Bunlar Hep Bilim - Daniel Tatarsky

Dans eden kibritler, patates delen pipetler, bükülebilen ışık, sıcak buz ve daha onlarca öğrenmesi kolay, unutması ise neredeyse imkânsız bilim numarası. Bu kitap bilimin sınıflarla kısıtlı kalamayacak kadar havalı bir mevzu olduğunu bilen meraklı beyinler için biçilmiş kaftan!

Satın almak için tıklayınız.


Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın