SÖMESTR TATİLİNİ BAŞKA DÜNYALARDA GEÇİRMEK İSTEYEN MİNİKLERE OKUMA ÖNERİLERİ

Sömestr tatiline sayılı günler kaldı. Ancak bu soğuk ve yağışlı havalarda evin içine tıkılıp kalmak minikler için oldukça zor olabilir. Evet, soğuk ve yağışlı hava sokağa çıkmaya, parkta oynamaya engel olabilir ama başka dünyalara seyahat etmeye engel değil. Eline güzel bir kitap geçirip bir köşeye çekilen her minik başarabilir bunu. Fakat alternatif çok, seçim yapmak ise güç. Fakat endişe etmeyin, seçim yapmanızı kolaylaştıracak birkaç küçük önerimiz var.

Dünya'nın Merkezine Yolculuk - Jules Verne

Bir çocuk için Jules Verne ile tanışmak yepyeni dünyalara adım atmak demektir. Profesör Lidenbrock ve yeğeni Axel'in sönmüş bir yanardağın ağzında başlayan serüvenleri onları hayallerinin ötesine taşıyor. Jules Verne'in bu ünlü romanı küçük okurları için kısaltılmış.

Satın almak için tıklayınız.

Savaşı Bitiren Sinek - Bryndis Björgvinsdottir

Savaşı ve sebep olduklarını AsammBad’da insanlarla aynı evde yaşayan üç sineğin üzerinden anlatıyor yazar Savaşı Bitiren Sinek'te. Asamm ve Bad bir savaşa tutuşunca savaşı sona erdirmek de bu üç sinek kafadara düşüyor.

Satın almak için tıklayınız.

Saftirik Greg'in Günlüğü - Jeff Kinney

Çocuğunuz henüz Saftirik Greg efsanesiyle tanışmadıysa işte tam sırası! Okumaya bir başladı mı duramayacak ve bu seri belki de onun ilk uzun soluklu okuma macerası olacak!

Satın almak için tıklayınız.

Alice Harikalar Ülkesinde - Lewis Carroll

Lewis Carroll imzalı Alice Harikalar Ülkesinde en yaratıcı zihne bile taş çıkartacak cinsten bir hayalgücünün eseri. Tiyatrodan sinemaya, hatta müzikallere kadar ilham veren Alice ile tanışmanın tam sırası!

Satın almak için tıklayınız.

Çatıdaki Gezegen - Behiç Ak

Sevilen mizah ustası, yazar Behiç Ak'ın yakın tarihli eserlerinden olan Çatıdaki Gezegen evden okula servisle gidip giden, sıradan bir kentli çocuk olan Serdar ile aynı apartmanda oturan arkadaşı Ceren'in bambaşka bir gezegene, çatı katına uzanan macerasını konu alıyor.

Satın almak için tıklayınız.

Aynasız Ev - Marten Sanden

Sevginin gücü, insanın kayıplarla mücadelesi ve büyümek üzerine kaleme alınan Aynasız Ev aynalardan geçilen bambaşka dünyalarda aslında çok tanıdık bir hikâye anlatıyor.

Satın almak için tıklayınız.

Dünyanın En Şaşkın Şövalyesinin Kayıp ve Çok Gizli Günlüğü - Tim Collins

Şapşal bir kahya çocuk kendini bir şövalye olarak bulursa neler olur? Ah, neler olmaz ki? Günlük tarzında yazılmış bu eğlenceli macerayı severseniz seriye astronot, dinazor avcısı, gladyatör ve korsan ile devam edebilirsiniz!

Satın almak için tıklayınız.

Isadora Moon Serisi - Harriet Muncaster

Vampirleri hangi çocuk sevmez? Ya perileri? Isadora da yarı peri, yarı vampir! İkisinden de özellikler taşıyor. Geceleri, yarasaları ve siyah tütüsünü seviyor. Ama aynı zamanda güneş ışığına, sihirli değneğine ve Pembe Tavşan’ına da bayılıyor. Çocuklar da ona bayılacak, hiç şüphesiz!

Satın almak için tıklayınız.

Küçük Kara Balık - Samed Behrengi

Bu sömestr tatilinde çocuğunuzu kendi çocukluğunuzla tanıştırmaya ne dersiniz? Cevabınız evetse Küçük Kara Balık harika bir tercih demektir. Samed Behrengi'nin bu ölümsüz eserini çocuğunuz da en az sizin kadar sevecek.

Satın almak için tıklayınız.

Matilda - Roald Dahl

Çocuk edebiyatından bahsedip de Roald Dahl'ı anmamak olmaz elbette. Mathilda da onun en ölümsüz eserlerinden biridir. Matilda, kitap okumaya karşı doyulmaz bir iştahı olan çok zeki, olağanüstü bir kızdır. Üç yaşına geldiğinde evdeki gazete ve dergileri inceleyerek kendi kendine okumayı öğrenmiştir. Dört yaşına geldiğinde köy kütüphanesindeki tüm kitapları bir çırpıda bitirmiştir. Anne-babası Bay ve Bayan Wormwood ise onun işe yaramaz bir baş belası olduğunu düşünmektedir. Onların yalnızca televizyon izlemekle ve insanları aldatarak para kazanmakla ilgili olduklarını gören Matilda, anne-babasını cezalandırmaya karar verir ve macera başlar.

Satın almak için tıklayınız.

Yalancılar Ülkesi - Gianni Rodari

Çocuk edebiyatının İtalyan üstadı Gianni Rodari'nin Yalancılar Ülkesi tersine dönmüş bir ülkede geçiyor. Doğru söyleyenin akıl hastanesine kapatıldığı bu ülkede kediler havlıyor, köpekler miyavlıyor! Rodari'nin eğlenceli hikayesi ülkemizde Sedat Girgin'in çizgileriyle buluşuyor ve okuma keyfi katlanıyor.

Satın almak için tıklayınız.


Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın