ORHAN PAMUK, 'BENİM ADIM KIRMIZI'YI ANLATIYOR

Nobel Edebiyat Ödülü sahibi yazar Orhan Pamuk yazın hayatının en önemli kitapları arasında sayılan Benim Adım Kırmızı'nın 21. yılında okurlarıyla YKY Loca'da buluşacak. Pamuk'un "En renkli ve iyimser romanım," dediği Benim Adım Kırmızı Orhan Pamuk, Benim Adım Kırmızı Üzerine Yazılar'ı yayıma hazırlayan Erkan Irmak ve roman üzerine çeşitli makaleler kaleme alan Feride Çiçekoğlu'nu bir araya getirecek.

Orhan Pamuk

Türk edebiyatının dünyada en çok okunan ve sevilen kitaplarından biri olan Benim Adım Kırmızı’nın yayımlanmasının üzerinden 21 yıl geçti. Bugüne kadar 52 dile çevrilen ve bütün dünyada beş milyona yakın satan kitap, dünya çapında akademisyenler, sanatçılar ve eleştirmenler tarafından kaleme alınan birçok makaleye ve araştırmaya konu oldu. Benim Adım Kırmızı üzerine yazılan bu makalelerin yirmi bir tanesinden oluşan bir seçki Yapı Kredi Yayınları tarafından Benim Adım Kırmızı Üzerine Yazılar adlı kitapta ilk defa Türkçe olarak yayımlandı. 

Benim Adım Kırmızı 21 Yaşında başlıklı söyleşi 21 Ocak Salı günü, saat 18:30'da, Loca'da gerçekleştirilecek. Pamuk’un bu romanı yazma süreci ve yıllar sonra onu nasıl değerlendirdiğinin konuşulacağı söyleşide dünyayı görme biçimleri tartışılacak, resim ve söz üzerine bir karşılaştırma yapılacak.


Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın