THE WITCHER HAYRANLARI İÇİN OKUMA ÖNERİLERİ

The Witcher rüzgârı tüm dünyayı kasıp kavuradursun, Netflix'in bu büyük ilgi gören yapımının Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski'nin çok satan romanlarından uyarlandığını henüz duymamış olabilirsiniz. Son yılların nefes kesen pek çok yapımı gibi, mutasyona uğramış bir canavar avcısı olan Rivyalı Geralt'ın maceralarını anlatan The Witcher da ilhamını edebiyattan alıyor. Peki birinci sezonun tüm bölümlerini bir çırpıda bitirenler yeni sezonu beklerken neler okumalı? İşte birkaç öneri:

Taht Oyunları Serisi- George R. R. Martin

Taht Oyunları'nın şöhreti malum. Peki The Witcher'ın yazarı Andrzej Sapkowski'nin "Avrupa'nın George R. R. Martin'i" olarak anıldığını biliyor muydunuz? Eğer Taht Oyunları'nın labirentvari evrenine henüz giriş yapmadıysanız bu iyi bir fırsat.

Satın almak için tıklayınız.

Yüzüklerin Efendisi Serisi - J.R.R. Tolkien

Bir hikâyede elfler yer alıyorsa orada J.R.R. Tolkien'i anmamak elbette olmaz. Orta Dünya'nın kurucusu J.R.R. Tolkien kendisinden sonra gelen birçok fantastik hikâyenin de ilham perisi.

Satın almak için tıklayınız.

Kargalar Meclisi Serisi - Leigh Bardugo

Leigh Bardugo’nun Kargalar Meclisi dünya çapında bir çoksatan olmasının yanı sıra pek yakında, tıpkı The Witcher gibi Netflix izleyicileri ile buluşacak.

Satın almak için tıklayınız.

Kandan ve Kemikten Çocuklar - Tomi Adeyemi

Zalim bir kralın hem annesini hem büyüyü yok ettiği Zelie sadece annesinin intikamını almakla kalmayacak, Orişa'ya büyüyü de geri getirecek. Tomi Adeyemi'nin bu ilk romanı yayınlandığı günden bu yana adından söz ettirmeyi başarıyor.

Satın almak için tıklayınız.

Kral Katili Güncesi Serisi - Patrick Rothfuss

Fantastik kurgunun önde gelen eserlerinden Kral Katili Güncesi sadece okurların değil, fantastik edebiyatın usta kalemi Ursula K. Le Guin'in de ilgisini çekmeyi başarmıştı. Le Guin bu seriden "Rothfuss nereye giderse gitsin bir şarkıcının bir şarkıyı yanında taşıması gibi bizi de yanında götürecek," sözleriyle bahsediyordu.

Satın almak için tıklayınız.

Zaman Çarkı Serisi - Robert Jordan

Bugüne dek yazılmış en görkemli fantastik kahramanlık öykülerinden biri Zaman Çarkı Serisi. Üçüncü Çağ’da, kehanetler çağında, Dünya ve Zaman dengede durduğunda, puslu dağlarda bir rüzgar eser. Kehanetlerin gerçekleşeceği zamandır bu.

Satın almak için tıklayınız.

Bonus: Witcher Serisi - Andrzej Sapkowski

The Witcher'ın gelecek sezonlarında neler olup biteceğini merak ediyorsanız adresiniz elbette bizzat serinin kendisi olmalı. Altı cilde yayılan bu macera sadece izleyenleri değil, okurları da soluksuz bırakmaya devam edecek.

Satın almak için tıklayınız.


Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın