BEETHOVEN YILI KONSERLERLE KARŞILANIYOR

Beethoven Yılı ilan edilen 2020 yılı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası'nın, şef Cem Mansur yönetiminde, Sultangazi, Kartal ve Bakırköy’de vereceği üç konserle karşılanacak. “5’inci Senfoni: Kader Kapıyı Çalmıyor” başlığıyla gerçekleşecek konserler İBB’ye bağlı kültür merkezlerinde, ücretsiz olarak gerçekleşecek.

CRR Genel Sanat Yönetmeni Cem Mansur şefliğinde gerçekleşecek konserler öncesi, Mansur dinleyicilerle yarım saatlik bir söyleşi gerçekleştirecek. Beethoven ve eseri 5. Senfoni üzerinden gerçekleşecek söyleşide; dünyayı etkileyen besteci ve eseri dinleyicilere tanıtılırken, onu tanıyanlarla da felsefesi, etkileri ve bugünün bestecilerine düşündürdükleri üzerine sohbet edilecek.

“5’inci Senfoni: Kader Kapıyı Çalmıyor” başlığıyla gerçekleşecek konserler; 27 Aralık, saat 20.00’de Kartal İBB Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde, 29 Aralık saat 20.00’de Bakırköy İBB Cem Karaca Kültür Merkezi’nde, 30 Aralık, saat 19.30’da ise Sultangazi İBB Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi’nde İstanbullularla buluşacak.

2020 “Dünyanın en popüler bestecisi” olarak nitelendirilen Ludwig van Beethoven’ın 250. doğum yılı sebebiyle Beethoven Yılı olarak kutlanacak.

Kaynak: Anka Haber Ajansı


Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın