BİR ÇIRPIDA OKUNAN KİTAPLAR

2019'un son günlerini yaşarken geriye dönüp 2019 boyunca okuduğumuz kitapların da bir dökümünü yapıyor; kimimiz okuduğumuz kitapların sayısından memnuniyet, kimimizse hayalkırılığı yaşıyoruz. Kimimiz sandığımızdan daha çok kitap okuduk, kimimiz ise 2019 başında belirlediğimiz hedefleri henüz tutturamadık. Ama üzülmeyin, henüz yıl bitmedi! İşte yılın son günlerinde okuma hedefinize yardım edecek, bir çırpıda okunan kitaplar:

Hayvan Çiftliği - George Orwell

Şimdilerde özel bir baskısı ile gündemde olan, George Orwell imzalı Hayvan Çiftliği yalnızca 160 sayfa.

Küçük Prens - Antoine de Saint-Exupery

Asıl anlamını büyüdüğünüzde anlayabileceğiniz çocuk kitaplarından Küçük Prens. Üstelik keyifli bir akşamüstü okuyup bitirmeye de çok uygun zira sadece 112 sayfa.

Dönüşüm - Franz Kafka

Kafka'nın az sayıda sayfaya sığdırdığı geniş ve derin bir hikâye Dönüşüm. Böceğe dönüşen bir adamın hikâyesini anlatan Dönüşüm 74 sayfa.

Fareler ve İnsanlar - John Steinbeck

Az sayıda sayfada çok güçlü hikâyeler anlatan yazarlardan biri de John Steinbeck. Çiftlikten çiftliğe dolaşarak çalışan iki yakın arkadaşın başından geçenleri ve onların hayallerine sıkı sıkıya olan bağlılığını konu edinen bu roman 128 sayfa.

Dr. Jekyll ve Mr. Hyde - Robert Louis Stevenson

 Yazarın gördüğü bir rüyadan esinlenerek kaleme aldığı Dr. Jekyll ve Mr. Hyde, gotik edebiyatın köşetaşlarından biri. Biri doktor, diğeri psikopat bir katil iki farklı ruhu aynı bedende yaşatan bir adamı anlatan kitap sadece 102 sayfa.

Yabancı - Albert Camus

Albert Camus'nün en tanınan eserlerinden biri olan Yabancı sadece hikâyesini değil, Camus'nün dünyaya bakış açısını da ortaya koyuyor. Camus'nün klasikleşen bu romanı 119 sayfa.


Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın