İÇİNDEN ÇIKMAK İSTEMEYECEĞİNİZ KÜTÜPHANELER

Bir kitap kurdunun cennet hayali de elbette sonsuz bir kütüphanedir. Dünya yüzündeki kimi kütüphaneler de adeta cennetten çıkmış gibiler! Bu kütüphaneler sadece kitap tutkunlarının değil, gören herkesin soluğunu kesecek! İşte içinden çıkmak istemeyeceğiniz 8 kütüphane:

Hendrik Conscience Kütüphanesi, Belçika

Felemenk yazar Hendrik Conscience'ın adını taşıyan bu kütüphane Belçika'nın liman kenti Antwerp'te bulunuyor.

José Vasconcelos Kütüphanesi, Meksika

Şeker Portakalı'nın yazarı José Vasconcelos'un adını taşıyan bu kütüphane ise New Mexico'da bulunuyor ve modern tasarımıyla dikkat çekiyor.

Sainte-Geneviève Kütüphanesi, Fransa

Paris'te bulunan Sainte-Geneviève Kütüphanesi yüksek ve kubbeli tavanıyla ferah bir çalışma ortamı sunuyor ziyaretçilerine.

Los Angeles Merkez Kütüphanesi, Amerika Birleşik Devletleri

Adından da anlaşıldığı gibi, Los Angeles'ta bulunan Los Angeles Merkez Kütüpanesi'nin duvarları da, tavanları da birbirinden ilginç sanat eserleriyle dolu.

Rijksmuseum Araştırma Kütüphanesi, Hollanda

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da bulunan Rijksmuseum Araştırma Kütüphanesi Hollanda'da sanat tarihi konusundaki en büyük kütüphane. ve Hollanda'nın ünlü müzesi Rijksmuseum'ın da bir parçası.

Morgan Kütüphanesi Amerika Birleşik Devletleri

New York'ta bulunan Morgan Kütüphanesi öyle gösterişli duvarlara ve tavanlara sahip ki buranın bir zamanlar bir ev olduğunu düşünmek güç. Bu yapı 1900'lü yılların başında J.P. Morgan'a aitti ve onun vasiyeti üzerine bir kütüphane ve müzeye dönüştürüldü.

Avusturya Ulusal Kütüphanesi, Avusturya

Avusturya Ulusal Kütüphanesi Avusturya'nın başkenti Viyana'da yer alıyor ve sadece ihtişamlı yapısıyla değil, içinde yer alan birbirinden güzel heykelleri ile de dikkat çekiyor.

New York Halk Kütüphanesi, Amerika Birleşik Devletleri

Böyle bir liste yapıp da New York Halk Kütüphanesi'ni saymamak elbette olmaz. Zira New York Halk Kütüphanesi eşsiz güzelliğinin yanı sıra New York'un en önemli simgelerinden de biri.


Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın