ULUSLARARASI EMMY ÖDÜLÜ HALUK BİLGİNER'İN

Bu yıl 47. defa düzenlenen Uluslararası Emmy Ödülleri sahiplerini buldu. Haluk Bilginer, senaryosunu ünlü yazar Hakan Günday'ın kaleme aldığı, yönetmen koltuğunda ise oyuncu ve yönetmen Onur Saylak'ın oturduğu Şahsiyet dizisindeki Agâh Beyoğlu karakterindeki performansıyla En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'ne layık görüldü.

New York'ta gerçekleştirilen ödül törenine Şahsiyet dizisi ekibinden Haluk Bilginer, Onur Saylak, Hakan Günday ve dizinin yapımcısı Kerem Çatay katıldı. Konuşmasına Türkçe "Merhaba," diyerek başlayan Haluk Bilginer konuşmasının geri kalanını İngilizce sürdürdü. Konuşmasında ödülünü ekip arkadaşlarıyla paylaştığını belirten Bilginer "Bu ödülü, günün birinde oyunculuğu meslek olarak seçmesi umuduyla, kızım Nazlı Bilginer'e adıyorum," dedi. Ödül töreni sonrası basının sorularını yanıtlayan Bilginer "Bu ödül Türkiye'ye gittiği için çok mutluyum. Çok severek, beğenerek yaptığımız bir işin başkaları tarafından da uluslararası platformlarda takdir edilmesi ve ödülle taçlandırılması çok mutlu edici," ifadelerini kullandı.

Haluk Bilginer, Şahsiyet dizisinde Agâh Beyoğlu rolündeydi.

Haluk Bilginer, En İyi Erkek Oyuncu kategorisinde İngiltere’den Christopher Eccleston (BBC- Come Home); Brezilya’dan Raphael Logam (Barry Company – Impuros) ve Almanya’dan Jannis Niewöhner (Amazon- Beat) ile birlikte finale kalmıştı. Bu yılki ödüllerde, 21 ülkeden 11 kategoride 44 aday yarıştı.

Şahsiyet 2018 yılında puhutv’de yayınlanmıştı.


Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın