5.KARA HAFTA İSTANBUL FESTİVALİ BAŞLIYOR

5. Kara Hafta İstanbul Festivali bu yıl 22 – 23 Kasım tarihlerinde, Pera Palace Hotel'de düzenliyor. Önceki yıllarda Agatha Christie, Georges Simenon, Ian Fleming  ve Mike Hammer şerefine gerçekleştirdiği Kara Hafta İstanbul Festivali’nin bu yılki teması ise efsanevi yönetmen Sir Alfred Hitchcock olacak.

Sir Alfred Hitchcock 

22-23 Kasım tarihlerinde düzenlenecek festivale; dünyaca ünlü Arne Dahl, Petros Markaris gibi polisiye alanında uluslararası üne sahip yazarların yanı sıra; Ahmet Ümit, Elçin Poyrazlar, Algan Sezgintüredi gibi önemli Türk yazarları ve Türkiye Polisiye Yazarlar Birliği de katılım gösterecek. Festival kapsamında ayrıca geçtiğimiz Mayıs ayında kaybettiğimiz, ünlü kurgusal dedektif Remzi Ünal'ın yaratıcısı Celil Oker de anılacak.

Festival kapsamında düzenlenen ve 30 yaşının altındaki yazarların katılımına açık Kara Hafta İstanbul Polisiye Öykü Yarışması”nın ödül töreni de Kara Hafta İstanbul açılış töreni kapsamında 21 Kasım Perşembe akşamı gerçekleşecek ve başta polisiye öykü yarışması birincisi Gurur Güneş olmak üzere kazananlara ödülleri takdim edilecek.

Festival programına ulaşmak için lütfen tıklayınız.

 


Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın