FİNALİYLE MERAKIMIZI KÖRÜKLEYEN KİTAPLAR

Kimi kitaplar bütün hikayenin tamama erdiği o son sayfasında sayfaları ardı ardına çevirmeye devam etme arzusu doğurur okurunda. Bunlar öyle kitaplardır ki bittiklerinde kendimizi kafamızda soru işaretleriyle boşlukta süzülürken buluruz. Bir adım sonrasında neler olup biteceği düşüncesi zihnimizi işgal eder, kitabın dünyasından kopmakta zorlanır ve "Keşke devamı olsa da okusak!" deriz. Okurların bu yöndeki arzularından biri geçtiğimiz aylarda gerçekleşti ve Margaret Atwood ünlü romanı Damızlık Kızın Öyküsü'nün devamı niteliğindeki The Testemants'ı yayınladı. The Testemants elbette okurlar nezdinde de karşılığını buldu ve çoksatanlar listelerinde hızla yükseldi. Hâl böyle olunca düşünmeden edemedik. Hangi kitapların devamını okumak isterdik? İşte finaliyle merakımızı körükleyen 4 kitap:

Çavdar Tarlasında Çocuklar

Holden Caulfield'in büyüdüğünde nasıl bir yetişkin olacağı J.D. Salinger okurları için büyük bir merak konusu! J.D. Salinger'dan geriye kalan taslaklar içinden bir devam hikayesi çıkmasını uman okurların sayısı da azımsanacak gibi değil. Salinger'ın mirası içinden beklentileri karşılayacak bir hikaye çıkar mı bilinmez ama olası bir devam hikayesinin çok ses getireceği kesin!

Satın almak için tıklayınız.

Aşırı Gürültülü ve İnanılmaz Yakın

Büyüme sancılarını merak ettiğimiz bir diğer karakter de kuşkusuz Jonathan Safran Foer imzalı Aşırı Gürültülü ve İnanılmaz Yakın'ın baş karakteri Oscar. Babasının ona bıraktığı gizemin peşinde korkusuzca koşan Oscar büyüyüp ergenliğe girse, asi bir delikanlıya dönüşse, yeni maceralara atılsa nasıl olurdu? Hiç düşündünüz mü?

Satın almak için tıklayınız.

Sırça Fanus

Sylvia Plath'in otobiyografik romanının baş karakteri Esther'in Plath'in kendisiyle birçok ortak noktası olduğu malum. Sylvia Plath'in hayat yolculuğu ne yazık ki erken bir yaşta intiharla sonlandı ancak yazar kahramanı Esther'in yolculuğunun ucunu açık bırakmayı tercih etmişti. Esther'in kurul toplantısına açılan o kapıdan geçtikten sonra ne yöne gittiği, yazarıyla ortak bir sonu paylaşıp paylaşmadığı Plath okurlarının zihninde asla cevaplanmayan bir soru olarak kalacak.

Satın almak için tıklayınız.

Lolita

Yayınlandığı günden bugüne müstehcenlik suçlamalarından kurtulamayan Lolita, bir kız çocuğuna tutkuyla bağlanan yetişkin bir erkeğin çarpık zihnine götürür bizi. Hikayenin sonunda Humbert Humbert kendini önce bir psikopatoloji koğuşunda, sonra da bir hücrede bulur. Lolita ise hayatını kendi ritminde sürdürür. Fakat şu soru akılları kurcalar: Günün birinde Humbert Humbert özgür kalsa ve artık bir yetişkin olan Lolita ile yeniden karşılaşsa neler olur?

Satın almak için tıklayınız.


Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın