HER ŞEYİN BAŞLADIĞI YERE DÖNÜYORUZ: ATEŞ VE KAN!

Tüm dünyadan milyonlarca okura ulaşan George R. R. Martin imzalı Taht Oyunları serisi aslında son derece köklü bir tarih üzerinde şekilleniyor. Serinin televizyon uyarlaması Game of Thrones'un finalinin yarattığı hayal kırıklığının ardından gözler yazacağı alternatif son için George R. R. Martin'e dönmüş olsa da yazar son derece sıradışı bir hamleyle bizleri zamanda geriye götürüyor ve karşımıza Ateş ve Kan ile çıkıyor.

Taht Oyunları’nda yaşanan olaylardan yüzyıllar önce –Valyria Kıyameti’nden sağ çıkan tek ejderlordları ailesi olan– Targaryen Hanesi'nin destansı hikâyesine odaklanan Ateş ve Kan, ejderhanın ejderhayla, kardeşin kardeşle savaştığı, Westeros’u Westeros yapan döneme ve Demir Taht’ın yaratıcısı efsanevi Fatih Aegon’a odaklanıyor.

"Ejderhaların Dansı boyunca aslında neler yaşandı? Yedi Krallık nasıl kuruldu? Kıyamet’ten sonra Valyria’yı ziyaret etmek neden o kadar tehlikeliydi? Daenerys’in üç ejderha yumurtasının kökeni neydi?" gibi soruların da cevap bulduğu Ateş ve Kan, ressam Doug Wheatley’nin elinden çıkma yepyeni siyah-beyaz illüstrasyonlarla okuma zevkini de bambaşka bir boyuta taşıyor. Alican Saygı Ortanca ve Emre Aygün'ün dilimize kazandırdığı Ateş ve Kan, Epsilon Yayınları etiketiyle raflarda.

Satın almak için tıklayınız.


Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın