Manifesto

“Olanca cesaretimizle yeni bir kültür sanat mecrası inşa ederken kendimizi yaratıcılığın karanlık olduğu kadar çekici sularına bırakıverdik.”

Ajan Literer’in müthiş editörü Ece Karaağaç, ilk dosyamızın sunuşunu yazarken bu cümleyi kurarak hem varlığımızın sebebini hem de görmezden gelmeye çalıştığımız korkularımızı nasıl da kusursuzca anlatmış! Doğru, sular çok karanlık ama altında koca bir dünya yatıyor. Herkes kendince görüp okuyabilir, isimlendirebilir orayı. Bizimkinin adı da Ajan Literer artık! 

Hem edebiyat hem de edebiyatla ilişkide olan disiplinler üzerinde gezinebildiğimiz, büyük bir ülke burası. Dili herkesin bir okuyuşta anlayabileceği, sade, başrolü söz edilenlere terk eden bir dil. Nüfusun tek kaygısı özgürce sanat disiplinlerinden söz edebilmek, böylece mutlu olmak, mutluluk yaymak. Ülkemizin adını koyarken ilhamımızı edebiyat ajanlarından aldık ve cinsiyetsiz bir logoyla işaretledik kendimizi. Sevgili edebiyat ajanları, hepinize selam olsun! Sevgili yazarlar, okurlar, sanatçılar, yayıncılar… Hepinize selam olsun! Ajan’ın masasında birikenlerden yarattığımız dünyaya hoş geldiniz! 

 

 

Şebnem Soral Tamer

Kitap365.com, web sitemizde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır. Daha fazla bilgi için tıklayın