Akıllı Yatırımcı

Akıllı Yatırımcı

Çevirmen
: Güneş Yıldız
Yayın Evi
Çıkış Tarihi
: Şubat 2018
Kağıt Tipi
: 60 gr. 3. Hamur Creamy
Sayfa Sayısı
: 648
Kapak Tipi
: Karton Kapak
Boyutları
: 13,5 x 21
Barkod
: 9786051733838
Tedarik Süresi
: 1 iş günü
Daha Fazla Bilgi İçin
33,00 TL 55,00 TL-%40
Sepete Ekle
BU ÜRÜNÜ ALANLAR AŞAĞIDAKİ ÜRÜNLERLE İLGİLENDİLER

“Yatırımcılık hakkında gelmiş geçmiş en iyi kitap.”

Warren Buffett, Ünlü yatırımcı, dünyanın en zengin 3. adamı

 

“Hayatınız boyunca tek bir yatırım kitabı okuyacaksanız, bu olsun.”

Forbes

 

“Bu kitap Benjamin Graham’ın yatırımcılık hakkındaki olağanüstü başarı kazanmış temel ilkelerini net bir şekilde açıklıyor.”

Money

 

“Bu kitap hayatınız boyunca başarılı yatırımlar yapabilmeniz için gerekli bilgileri ve mantıksal çerçeveyi eksiksiz ve anlaşılır biçimde sunuyor. Sizin yapmanız gerekense gerekli duygusal disiplini sağlamak.”

 

“Yatırımcılığın temel ilkeleri hisselere iş ortaklığı gibi bakmak, piyasa dalgalanmalarını yararınıza kullanmak ve hesaplamalarınızda bir güvenlik marjı bırakmaktır. Bunları bize Benjamin Graham öğretti, yüz yıl sonra da yatırımcılığın temel taşları bunlar olacak.”

Warren Buffett

 

Warren Buffett’ın önsözü ve sonsözü ile, Jason Zweig’in güncel yorumlarıyla

 

Amazon’un en çok satan 100 kitap listesinden hiç düşmeyen bu efsane kitaptaki ilkeleri dikkat ve istikrarla uygulayarak:

 

- Yatırımcılıkla spekülasyonun farkını öğrenerek spekülasyondan korunacak,

- Yatırımcı profilinizi, riske bakış açınızı öğrenerek kendiniz için doğru yatırım stratejisini oluşturacak,

- Özel emeklilik fonlarınızı etkili ve verimli yönetmeyi öğrenecek,

- Birikimlerinizi krizlere, enflasyona ve panik dalgalarına karşı koruyacak,

- Orta ve uzun vadede akılcı, sürdürülebilir ve reel getiriler elde edecek,

- Niteliği ne olursa olsun varlıkların doğru değer ve fiyatlarını güvenilir şekilde bilecek,

- Akıllı bir yatırımcı için panik dalgalarının ve fiyat düşüşlerinin fırsat olduğunun bilincine varacak,

- Doğru zaman ve koşullarda alım-satım yapmanın ilkelerini kavrayacak,

- Gereksiz alım-satım ve pozisyon alımların daima zarar getirdiğini bilecek,

- Değerli ve doğru fiyattan alınmış varlıkları furyalara kapılmadan elde tutmanın önemini anlayacaksınız.

 

Tahmin edileceği gibi bu kitap kısa vadede zengin olma hayali kuranlara ve spekülatörlere göre değil. Ancak ister birikimlerini koruma ve makul risklerle akılcı getiriler sağlama peşindeki bir pasif yatırımcı olun, ister piyasalara gereken emek ve zamanı harcayarak daha yüksek getiriler elde etme hedefi olan bir aktif yatırımcı, bu kitaptaki ilkeleri özümseyip yatırımlarınıza yansıtırsanız, olağanüstü sonuçlar elde ettiğinizi göreceksiniz.
Yatırım gibi zor ve rekabetçi bir alanda 45 yıl önce yazılmış bir kitabın bugün hâlâ çok satanlar listelerinin üst sıralarında yer alması sıradışı bir durum, ancak Benjamin Graham de sıra dışı bir yazar.   Warren Buffett, David Abrams, Walter Schloss gibi uzun vadede dahi ortalamaların çok üzerinde getiriler sağlamış ünlü yatırımcıların akıl hocası ve “değer yatırımcılığı” ekolünün yaratıcısı Graham, aynı zamanda fikirlerini açık ve duru şekilde ifade edebilen iyi bir yazar ve ilkelerini kendi parasıyla uygulayarak ortalama üstü getiriler elde eden iyi bir yatırımcıydı.   Bu kitapta başarılı yatırımcılara yön veren ilkelerin, ustalarının ağzından en nitelikli ve anlaşılır anlatımını bulacaksınız.
Buna ek olarak; Wall Street Journal, Money, Time, Forbes gibi saygın yayınlarda yazmış ünlü finans gazetecisi Jason Zweig’ın bu kitaptaki fikirleri 21. yüzyıl koşullarına uyarlayarak ve kitabın yazımından 30 yıl sonra gerçekleşmiş “dot.com balonu” gibi olayları inceleyerek eklediği “yorum” kısımlarını okuduğunuzda, Graham’in öğretilerinin çok az öğretinin geçebildiği bir testi geçerek hem günümüze, hem geleceğe ışık tutmaya devam ettiğini net bir şekilde göreceksiniz.
Warren E. Buffett dünyaca ünlü değer yatırımcısı, Benjamin Graham'in en ünlü öğrencisi ve Ocak 2018 itibarıyla 91,6 milyar dolarlık servetiyle dünyanın üçüncü en zengin insanıdır.   Graham'den öğrendiği ilkeleri geliştirip uygulayarak holdingi Berkshire Hathaway'e 51 yıl boyunca toplamda %884.319 gibi inanılması güç bir büyüme sağladı.
Wall Street Journal gazetesinde The Intelligent Investor köşesinde haftalık yatırım yazıları yazan Jason Zweig; Money, Time, Forbes gibi saygın yayınlarda da yazarlık ve editörlük yapmış ABD'li ünlü finans gazetecisidir ve 1987 yılından beri yatırım, finans ve borsa üzerine yazmaktadır.

BU ÜRÜN HAKKINDA AÇIKLAMA YA DA TEKNİK BİLGİ BULUNMAMAKTADIR


YORUMLAR

BU ÜRÜN HAKKINDA HERHANGİ BİR YORUM BULUNMAMAKTADIR

Yorumlar

YORUMLAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR